Manicure tytanowy z powodzeniem zastąpi hybrydę, ponieważ utrzymuje się równie długo, a przy tym nie niszczy paznokci. W dodatku można go wykonać samodzielnie w domu. Jak robię manicure tytanowy krok po kroku i jak go usunąć? Czy polecam manicure tytanowy w okresie ciąży i karmienia piersią? Jaki kształt paznokcia wybrać?
Manicure tytanowy ‒ co to?
Manicure tytanowy to sposób na wzmocnienie paznokci. Jest trwały (utrzymuje się przez cztery, pięć tygodni, w zależności od indywidualnego tempa wzrostu paznokcia), a płytka zachowuje swoją naturalną grubość. Może być stosowany do wydłużenia paznokci za pomocą formy lub tipsa. Manicure tytanowy to łatwy i szybki zabieg, dlatego z powodzeniem możecie go wykonać samodzielnie w domu. Ale zanim to zrobicie, zadbajcie o kondycję dłoni, ponieważ proszek używany do manicure tytanowego może osadzać się na oderwanych skórkach. Manicure tytanowy jest bezpieczny dla skóry i zdrowia, bo nie wymaga stosowania lampy UV i odtłuszczaczy, nie wydziela zapachu oraz nie niszczy płytki paznokcia. Poleca się go nawet kobietom w ciąży.
Jak robię manicure tytanowy krok po kroku?
- Dezynfekuję dłonie.
- Delikatnie matowię płytkę paznokcia.
- Pokrywam ją cienką warstwą żelu (Gel Base), po czym wkładam paznokieć do pojemnika z kolorowym pudrem.
- Pyłek przyklei się do płytki już po pierwszym zanurzeniu, ale i tak po wyschnięciu paznokcia robię to jeszcze raz. Nadmiar pyłku strzepuję.
- Nakładam lakier nawierzchniowy (Gel Top).
- Aplikuję płyn (Sealer), który utwardza i wysusza paznokieć.
- Smaruję paznokcie oliwką.
Jak usunąć manicure tytanowy?
Są trzy sposoby na usunięcie manicure tytanowego. Można to zrobić za pomocą:
- frezarki (spiłowanie mechaniczne),
- acetonu (przykładanie do paznokci wacików nasączonych acetonem i przytrzymanie przez kilka minut),
- pilnikiem (spiłowanie powierzchni paznokcia).
Pierwsza metoda jest najszybsza, druga trwa dłużej, a trzecia ‒ bardzo długo. Przy każdej musicie bardzo uważać, aby nie uszkodzić płytki paznokcia. Ja wybieram aceton.
Manicure tytanowy w okresie ciąży i karmienia piersią ‒ czy polecam?
Manicure tytanowy nie stanowi zagrożenia dla kobiet w ciąży, ponieważ do jego wykonania używa się sproszkowanego minerału ‒ dwutlenku tytanu, który nie jest silnie chemiczny. Ponadto nie korzysta się z lampy UV, a do zdejmowania manicure tytanowego stosuje się aceton lub frezarkę, a te nie wymagają przebywania w duszących oparach. Mimo to pamiętajcie, że w ciąży wzrasta wrażliwość na niektóre zapachy i substancje, a alergie skórne występują częściej niż przed ciążą. Także karmienie piersią nie jest przeciwwskazaniem do wykonania manicure tytanowego, ponieważ produkty kosmetyczne nie przenikają do pokarmu i nie stanowią zagrożenia dla zdrowia dziecka.
Miejcie świadomość, że tuż przed porodem lekarz może poprosić o usunięcie manicure, aby móc przyjrzeć się naturalnej płytce paznokcia.
Jaki kształt paznokcia wybrać?
O kształcie paznokcia decyduje każdy indywidualnie. Zwykle wybieramy jeden z następujących:
- okrągły ‒ polecany kobietom, które mają łamliwe paznokcie, ponieważ jest odporny na uszkodzenia. Łatwo go utrzymać i pielęgnować, nie zadziera się;
- owalny ‒ optycznie wysmukla i wydłuża paznokcie. Łatwo go utrzymać i odtworzyć w domu;
- kwadratowy ‒ może optycznie poszerzać palce, dlatego jest polecany w przypadku smukłych dłoni. Najlepiej wygląda na średnich i długich paznokciach;
- migdał ‒ obecnie najpopularniejszy kształt paznokcia. Optycznie wysmukla i wydłuża palce oraz dobrze się prezentuje na długich paznokciach.
Próbowałyście kiedyś manicure tytanowego? Jeżeli tak, robiłyście go samodzielnie czy w salonie? Byłyście zadowolone z efektów? Koniecznie dajcie znać!
Dodaj komentarz