Cześć! Lubicie naturalne olejki? Wiem, wiem, że tak. Myślę, że nie ma osoby, która by ich nie pokochała, gdy tylko spróbowała. Jeśli jednak używacie oleju tylko na włosy lub do twarzy wiedzcie, że taki olej można wykorzystać na setki różnych sposobów (nie przesadzam!) już samych kuracji na włosy jest kilkanaście: jako mgiełka, jako dwufazowa odżywka DIY, na końcówki, dodając do maski czy odżywki… to po prostu szok! Ja podam wam dziś kilka sposobów, które u mnie sprawdziły się najlepiej, zapraszam na wpis!
1. OLEJ JAKO SERUM DO TWARZY NA NOC
Moja cera jest mieszana w kierunku tłustej, więc nie stosuję olejków za dnia. Nawet te zalecane do skóry takiej jak moja po pewnym czasie powodują nieestetyczne świecenie i nikt mi nie powie, że olejki tak nie działają, bo niestety działają. Na szczęście takie cuda jak tamanu, jojoba czy arganowy olejek nie są komedogenne i nie zapychają mi skóry, w związku z czym stosuję je bardzo chętnie na noc, jako serum do twarzy pod krem. Moim ukochanym olejkiem do twarzy jest odmładzający olej arganowy, który mieszam z kroplą olejku jojoba. To idealne serum regulująco – nawilżająco – odmładzające.
2. OLEJKI DO OCM (oczyszczanie twarzy olejami)
Czy wiecie, że nie ma lepszej mikstury oczyszczającej skórę, niż olejki? OCM, czyli oczyszczanie twarzy olejami nie jest modnym wymysłem ale naprawdę doskonałą kuracją dla cery. OCM to zabieg, który pozwoli wam przywrócić równowagę skórze i doskonale ją odnawia. Nic nie zbierze z waszej twarzy kurzu, brudu, sebum, toksyn, resztek kosmetyków do makijażu lepiej, niż olejki. Możecie kupić gotową mieszankę do OCM, lub wykonać ją samodzielnie. Warto pamiętać, że każda cera lubi inne olejki, ale jeden musi zawsze pojawić się w takiej mieszance, jest to olejek rycynowy. On jest nośnikiem dla wszystkich innych olejów, które użyjecie do OCM. Pozostałe olejki należy dobrać do rodzaju cery. Na początek proponuję wam jednak dodać do olejku rycynowego jeden olejek i przetestować na skórze jego działanie. Po około 2 tyg możecie dodać inny, aż w końcu stworzycie idealną dla swojej skóry mieszankę OCM.
3. OLEJEK POD OCZY – lepszy niż krem przeciwzmarszczkowy
Olejek to też idealne, naturalne serum pod oczy. Moim ulubionym jest olej w formie stężonej, czyli po prostu masło kawowe pod oczy. Jest doskonałe, ponieważ jest jakby stworzone do tego, aby pobudzać mikrokrążenie, usuwać opuchliznę, lekko natłuszczać, dbać o nawilżenie. Masło kawowe sprawia też, że wasza skóra będzie maiła piękny koloryt i pozbędziecie się cieni.
4. OLEJKI ANTYCELLULITOWE – mistrzowski masaż ciała
Jeśli szukacie olejków, które zadziałają zbawiennie an skore dotkniętą cellulitem – wykorzystajcie moc naturalnych olejów. Czy wiecie, jakie z nich są najlepsze do walki z cellulitem i rozstępami? Z pewnością docenicie wspomniane już wcześniej masło kawowe, a także olejek migdałowy i awokado. Do tych olejków warto dodać po kilka kropli olejków eterycznych: grapefruitowego, cytrynowego, olejku cedrowego i olejku jałowcowego.
5. OLEJE JAKO SKŁADNIK INNYCH KOSMETYKÓW
Ponieważ naturalne olejki zawierają moc witamin, fitosteroli, flawonoidów, witamin oraz innych cennych naturalnych związków, warto dodawać je do innych kosmetyków, aby wzmocnić ich właściwości pielęgnacyjne. Ja dodaję olejki do kremu do twarzy oraz odżywki do włosów. Mieszam je też z maseczkami z glinki, aby były bardziej odżywcze i nawilżające.
6. OLEJKI DO OLEJOWANIA WŁOSÓW
Olejowanie włosów zostawiłam na deser, bo to jedno z najbardziej popularnych i chyba najlepszych zastosowań olejków. Jeśli nigdy nie próbowaliście – koniecznie biegnijcie do drogerii po olej… chyba ze macie w kuchni olejek lniany, zimnotłoczony. Najlepsze olejowanie włosów? Ja robię to tak: myję włosy szamponem (najlepiej micelarnym, lub oczyszczającym, który otworzy łuski włosów). Następnie osuszam je delikatnie ręcznikiem, rozczesuję grzebieniem o szerokim rozstawie zębów, aby olejek równomiernie je pokrył i aby pasma nie splątały się podczas nakładania oleju. Na moje włosy wystarcza około łyżki stołowej olejku. Nakładam je nie tylko na całe pasma, ale też na skórę głowy, aby wzmocnić cebulki i oczyścić skórę. Olej trzymam na włosach pół godziny. Po minionym czasie nakładam odżywkę (zemulguje olej, czyli zneutralizuje go i na włosach nie zostanie tłusta powłoczka). Myję włosy ponownie, suszę. Gotowe!
Dodaj komentarz