Moje rzęsy są takie jak moje włosy: długie, gęste i proste. O ile w przypadku włosów to może być atut, to w przypadku rzęs – raczej nie. Idealne rzęsy to rzęsy podkręcone. Długo stosowałam tusze do rzęs o takich właściwościach, ale z żadnego nie byłam w pełni zadowolona. Dlatego kupiłam zalotkę. Najpierw mechaniczną, później termiczną. Efekty mnie usatysfakcjonowały. Pewnie na zalotce zakończyłabym swoje poszukiwania, gdyby nie moje urodziny. Z tej okazji przyjaciółka zapisała mnie na lifting rzęs, który polega na podkręceniu naturalnych rzęs i wymodelowaniu ich kształtu. Przy okazji zabieg optycznie wydłuża włoski, a jego efekty utrzymują się do 8 tygodni. Jeżeli Waszą bolączką są proste lub krótkie rzęsy, lifting rzęs jest dla Was! Mam nadzieję, że moje doświadczenia pomogą Wam podjąć decyzję i zapisać na ten zabieg. Na czym dokładnie polega lifting rzęs i jaki jest jego przebieg? Jakie są efekty zabiegu oraz wskazania i przeciwwskazania do jego wykonania?
Na czym polega lifting rzęs?
Lifting rzęs polega na podkręceniu rzęs u nasady i wymodelowaniu ich kształtu. Żeby móc to zrobić, kosmetyczka nakłada na rzęsy kilka preparatów, które umożliwiają zmianę ich struktury oraz wzmacniają je i odżywiają. Najlepsze jest to, że lifting nie osłabia ani nie obciąża rzęs.
Po zabiegu rzęsy są wyraźnie podkręcone, nawilżone, miękkie i błyszczące. Efekty utrzymują się przez cały cykl życiowy rzęsy, czyli do 8 tygodni. Nie wszystkie rosną w tym samym czasie, dlatego najlepszy efekt jest widoczny po 4-6 tygodniach po zabiegu.
Lifting rzęs – przebieg
Lifting rzęs trwa od 45 do 60 min. (mój zabieg trwał ok. 50 minut) i jest bezbolesny. Było bardzo miło: przez cały czas byłam ułożona w pozycji półleżącej i miałam zamknięte oczy. Najpierw położono mi pod oczy płatki ochronne, a na powieki – płatki nasączone silikonem; te ostatnie stanowią formę, na której będą modelowane rzęsy. Forma może mieć rożne rozmiary w zależności od długości rzęs i pożądanego stopnia podkręcenia. Im krótsze rzęsy, tym mniejsza forma – dzięki temu rzęsy będą bardziej wygięte u nasady.
Rzęsy są zaginane na silikonową formę i smarowane dwoma żelami. Pierwszy z nich sprawia, że związki cysteinowe ulegają przemieszczeniu, i w efekcie trwale zmienia kształt rzęsy, a drugi odżywia i stymuluje odbudowę rzęs. Każdy z preparatów jest trzymany na rzęsach około 20 minut, po czym zmywany. Na zakończenie kosmetyczka posmarowała mi rzęsy nawilżającym serum (do tego celu może użyć utrwalacza i keratynowej odżywki). Ponadto dostałam to serum do domu i miałam je stosować przez tydzień po zabiegu.
Po liftingu rzęs
Kosmetyczka mnie poinformowała, żebym przez dobę po zabiegu uważała na rzęsy. Nie mogłam ich moczyć oraz musiałam zrezygnować z wszelkiej aktywności odbywającej się w wilgotnym środowisku (sauna, basen itp.) i z kosmetyków do oczu (cień, tusz itp.). Także tarcie, a nawet dotykanie rzęs zostało mi surowo wzbronione.
Jak wspomniałam, przez tydzień po zabiegu musiałam używać nawilżającego serum, które miało zapewnić moim rzęsom wzmocnienie na czas całego cyklu życiowego.
Lifting rzęs możecie łączyć z innymi zabiegami estetycznymi na rzęsy, a bezpośrednio po zabiegu można nałożyć na nie półpermanentny tusz, który wzmocni efekt.
Lifting rzęs możecie powtarzać co 4-6 tygodni, czyli wtedy, gdy nastąpi wymiana rzęs.
Lifting rzęs – efekty
Po liftingu rzęs moje rzęsy zostały podniesione u nasady, optycznie wydłużone i podkręcone, a także wzmocnione i nawilżone.
Lifting rzęs – wskazania
Lifting rzęs jest polecany każdej kobiecie, która marzy o podkręconych i optycznie wydłużonych rzęsach. Innym wskazaniem do jego przeprowadzenia jest niedaleki zabieg przedłużania rzęs, zwłaszcza prostych lub wyginających się do dołu. Lifting trwale zmienia kształt rzęs, dzięki czemu przy przedłużaniu lub zagęszczaniu sztuczne włoski będą dopasowywać się do nowego kształtu i układać się jak naturalne. Ale pamiętajcie, że po liftingu rzęs musicie odczekać co najmniej 48 godzin, zanim poddacie się innym zabiegom.
Lifting rzęs – przeciwwskazania
Chociaż lifting rzęs to zabieg bezpieczny, który nie osłabia włosków, są pewne przeciwwskazania do jego przeprowadzenia. Oto one:
- bardzo słabe i kruche rzęsy;
- bardzo grube i sztywne rzęsy;
- alergia i stany zapalne spojówek;
- infekcja oczu;
- zespół suchego oka;
- retinopatia cukrzycowa;
- jaskra;
- zaćma;
- trichtillomania (kompulsywne wyrywanie włosów).
A Wy próbowałyście liftingu rzęs? Jeżeli tak, byłyście zadowolone z efektów? Dajcie znać w komentarzach!
Dodaj komentarz