Cześć dziewczyny!
Dobrej jakości kosmetyki nie wystarczą do zrobienia makijażu. Musisz wybrać jeszcze pędzelki. Które z nich będą najlepsze: naturalne czy syntetyczne, znanych marek czy te kupione w zwykłej drogerii? W dzisiejszym poście opowiem wam, jakie pędzle powinnyście wybrać i które z nich stworzą najpiękniejszy makijaż.
Naturalny czy syntetyczny?
W drogeriach możesz kupić pędzle zrobione z naturalnych i syntetycznych materiałów. Które z nich są lepsze? Pędzle z naturalnym włosiem są idealne do aplikacji i blendowania produktów sypkich, takich jak cienie do powiek, puder lub róż do policzków. Wytwarzane są z sierści kóz, wiewiórek lub szopów. Syntetyczne pędzle zaś przeznaczone są do nakładania kosmetyków o kremowej konsystencji. Dzięki nim dokładnie rozprowadzisz podkład lub korektor. Włosie tych aplikatorów produkuje się z nylonowych materiałów. Zarówno pędzle syntetyczne, jak i naturalne mogą wywoływać podrażnienia. Najbardziej narażone na alergie są osoby z wrażliwą lub bardzo suchą skórą twarzy.
Jak powinien wyglądać profesjonalny pędzel?
Jeśli chcesz kupić dobry pędzel do makijażu, powinnaś zwrócić uwagę na gęstość i kształt włosia, sposób łączenia włosia z trzonkiem oraz długość trzonka. Im gęstsze włosie, tym więcej produktu zaaplikujesz za jego pomocą. Z drugiej jednak strony musisz poświęcić sporo czasu na umycie aplikatora. Podczas wyboru pędzli do makijażu bardzo ważne jest ułożenie włosia. Jeśli się rozwarstwia lub wypada, to natychmiast zrezygnuj z zakupów. Pamiętaj też, że włosie powinno być dobrze połączone z trzonkiem. Sam klej nie wystarczy; w niektórych pędzlach metalowe elementy są zaciśnięte na włosiu. Podczas makijażu spore znaczenie ma także długość trzonka. Długim i wyprofilowanym o wiele łatwiej jest się umalować.
Zestaw pędzli, który powinien znaleźć się w twojej kosmetyczce
Jeżeli chcesz nauczyć się robić profesjonalny makijaż, powinnaś kupić kilka pędzli z syntetycznym i naturalnym włosiem. Potrzebne będą ci na pewno pędzle do:
- podkładu, korektora i bazy pod makijaż;
- sypkiego pudru i bronzera;
- makijażu oczu: skośny do brwi, ostro zakończony do malowania kresek, płaski do blendowania cieni i tzw. kulka do nakładania cieni;
- różu do policzków, rozświetlacza i innych kosmetyków modelujących twarz.
Czy już wiecie, jakich pędzli wam brakuje? Na zakupy!
Dodaj komentarz