Kosmetyczna pasjonatka – Z pasji do piękna i kosmetyków!
  • Kosmetyki
  • Makijaż
  • Skóra
  • Porady
  • Zaplecze D.I.Y
Przez Natalia W Skóra, Zaplecze D.I.Y

Musujące kule do kąpieli DIY. Jak przygotować relaksującą kąpiel?

diy kapiel

Cześć dziewczyny!

Która z nas nie lubi długich kąpieli w ciepłej wodzie z dodatkiem aromatycznych olejków? Wszystkie dziewczyny kochają taką chwilę relaksu w łazience. A czy wiecie, co możecie zrobić, żeby jednocześnie zadbać o ciało? Przygotujcie kule do kąpieli. Przepis znajdziecie w moim dzisiejszym poście. Miłej lektury!

Drogeryjne vs domowej roboty

Które kule do kąpieli są lepsze? Oczywiście, że te zrobione przez nas. Przynajmniej masz pewność, że znajdują się w nich naturalne składniki, które odpowiadają potrzebom tylko twojej skóry. Drogeryjne kule do kąpieli mogą zawierać substancje zapachowe, wysuszające i uczulające. Przyznacie, że nie są odpowiednie ani dla alergików, ani dla małych dzieci. Natomiast do tych, które zrobisz w domu, możesz dodać tyle naturalnych składników, ile tylko chcesz i jakie tylko chcesz.

Składniki do kul kąpielowych DIY

Potrzebne ci będą: kubek sody oczyszczonej, po pół kubka kwasku cytrynowego i soli morskiej, 3/4 kubka skrobi kukurydzianej, dwie łyżki olejku kosmetycznego i wody, łyżeczkę ekstraktu waniliowego, kilkadziesiąt kropel twojego ulubionego olejku eterycznego. Jak przygotować musujące kule do kąpieli? Wszystkie składniki suche i mokre wymieszaj w osobnych miskach. Następnie zawartości obu misek połącz ze sobą do uzyskania gładkiej masy. Dłońmi uformuj kule; równie dobrze masę możesz przełożyć do silikonowych foremek. Musujące kosmetyki odstaw do zastygnięcia na dwie doby. Używaj przez dwa tygodnie i baw się dobrze.

Składniki a właściwości musujących kul do kąpieli

Soda oczyszczona jest odpowiedzialna za musowanie kul do kąpieli. Wchodzi w reakcje z kwaskiem cytrynowym, a po zanurzeniu w wodzie pieni się i wydaje charakterystyczny dźwięk. Skrobia kukurydziana zapewnia skórze gładkość i miękkość. Podobne zastosowanie ma olejek kosmetyczny; dodatkowo dostarcza skórze wielu składników odżywczych. Pozostałe składniki odpowiadają za kolor i zapach. Możesz dobrać je tak, żeby pielęgnowały ciało lub po prostu stworzyły relaksacyjną atmosferę w łazience.

Poprzedni WpisJak dbać o cerę? Zabiegi dla skóry na jesień: peeling chemiczny kwasami AHA, BHA i PHA
Następny WpisN jak Nowe rzęsy z Nanolash – recenzja odżywki

Podobne Artykuły

  • najlepszy zestaw do liftingu rzęs
    Który zestaw do liftingu rzęs jest najlepszy? Mój ranking produktów
    Czytaj Więcej
  • zestaw do przedłużania rzęs ranking
    Jakie efekty dają zestawy do przedłużania rzęs od znanych marek? Wybieram najlepsze rzęsy w kępkach (ranking)
    Czytaj Więcej

Dodaj komentarz Anuluj pisanie odpowiedzi

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

O mnie

ja

Pasjonatka piękna, która uwielbia kosmetyki, urodowe triki i kolorowe makijaże. Ty też? To świetnie! Zapraszam cię na mojego bloga, gdzie znajdziesz mnóstwo recenzji, opisów i porad. Na pewno znajdziesz tu coś ciekawego dla siebie, co być może odmieni twoje spojrzenie na pielęgnację skóry i włosów. Mam nadzieję, że mój blog zainspiruję cię także do świadomego i profesjonalnego dbania o siebie. Życzę miłej lektury!

Natalia

Najnowsze wpisy

  • jak-sie-pozbyc-cellulitu.jpg
    5 najlepszych sposobów na cellulit. To naprawdę działa!
  • cera-naczynkowa.jpg
    Moja pielęgnacja cery naczynkowej + domowe sposoby
  • do-czego-sluzy-krem-bb.jpg
    Krem BB zamiast podkładu – rozwiązanie idealne na lato!
  • jak-nawilzac-skore.jpg
    Nawilżanie skóry. Jak to robić prawidłowo?
  • dobry-krem-do-twarzy.jpg
    Jakie składniki znajdują się w kremie do twarzy?
Copyright © kosmetycznapasjonatka.pl